Ako vybrať správnu izbu pre deti


Tak ako aj vám nestačí len posteľ a skriňa vo vašej spálni, tak aj vaše deti potrebujú svoj kreatívny kútik kde sa po dlhom dni v škole môžu konečne uvoľniť, a hlavne, cítiť sa v bezpečí. Avšak keďže sú predsa len ešte malí, nemajú úplnú predstavu o tom, ako by mala ich izbička vyzerať, a ak aj majú, rozhodne im nemôžete skonštruovať raketu v ktorej by mohli cestovať galaxiami, alebo vlastný rozprávkový palác kde by usporiadavali čaj o piatej so svojimi plyšákmi. Tieto praktické tipy vás pri výbere detskej spálne určite inšpirujú.

holčička

Pri zariaďovaní detskej izby pamätajte predovšetkým na bezpečnosť dieťaťa. Nábytok musí zodpovedať bezpečnostným zásadám. Izba dieťaťa by mala byť situovaná v blízkosti rodičovskej spálne, aby ste mohli v prípade krtirickej situácie rýchlo konať. Nikdy nedávajte postieľku alebo stoličku pod okno, aby dieťa náhodou nevypadlo a taktiež dávať police tesne nad postieľku sa neodporúča. Okná by mali byť vybavené bezpečnostným uzáverom a elektrické zásuvky krytmi.
Dôležitý je taktiež dostatok úložného priestoru na všetky hračky a oblečenie.

dětský pokoj

Vhodný je stabevnicový nábytok, ktorý sa dá doplniť alebo prispôsobiť veku dieťaťa. Nízke úložné priestory ako sú truhlice, periniaky alebo voľne stojace police má dieťa na dosah ruky a mali by mu uľahčiť upratovanie. Prútené koše, škatule a zásuvky umiestnené pod posteľou sú takisto užitočným úložným priestorom na hračky a mimosezónne oblečenie. Pouvažujte o kúpe postele, ktorá v sebe spája úložný priestor s miestom na hranie.

zrcadlo

Keď ide o steny, použite umývateľné tapety a farby. Vyhýbajte sa silne vzorovaným tapetám, ktoré dieťa rýchlo omrzia alebo už nebudú aktuálne vzhľadom na jeho vek. Pohrajte sa s farbami a vzormi. Oživte nábytok, steny i dlážky farbami.
Ak máte jednu izbu, ktorú si delia dve staršie deti, môžete ju predeliť na dve samostatné plochy napríklad nízkou knižnicou, aby mali aspoň štipku súkromia. V dnešnej dobe potrebuje spálňa adolescenta viac elektrických zásuviek a flexibilné osvetlenie, vrátane dobrého pracovného svetla na učenie.