Hurá, ideme stanovať


Pri cestovaní, dobrodružstve, turistike, alebo už i len pri pobudnutí na vonkajšom priestranstve po dobu jedného alebo niekoľkých dní treba myslieť na zabezpečenie komfortu, respektíve jeho alternatívu a náhradu.

táborák

Zrejme už vopred tušíme, že nás nebude čakať taká dávka pohodlia, akú nám dopraje naša izba či skôr spálňa, ale každopádne sa k pocitu dostatočného pohodlia môžeme veľmi blízko priblížiť aj v situácii, kedy sme mimo domova. Koniec koncov si počas pobytu v prírode či pri jazere alebo rieke môžeme odpočinúť ešte lepšie (predovšetkým po psychickej stránke) a nazbierať nejaké letné zážitky sa predsa patrí. K zabezpečeniu dostatočného komfortu  máme na výber skvelé možnosti.

Zoberieme si sebou kvalitný stan, celtu, hamaku, ale ak som spomenul skvelé možnosti, skvelým pomocníkom bude aj veľmi praktická novinka ako nafukovacie sedačky. Nejde len o akúsi bežnú nafukovačku, ale priestranné a pohodlné riešenie, ktoré vám dopraje potrebnú dávku leňošenia doslova kdekoľvek a na akomkoľvek teréne, pričom sa veľmi jednoducho prenáša, nakoľko sa zloží do pôvodného stavu v podobe malého vaku s rozmermi len 35 x 20 x 18 cm.
Potrebnou výbavou bude ale samozrejme i stan a potrebné riešenie otázky, na aké miesto ho rozložiť, ak berieme do úvahy bežné potreby ako bezpečnosť a hygiena. Aby sa nám stan podarilo postaviť v čo najlepšom uhle či skrátka v čo najspoľahlivejšej polohe a podobe, vyberme ten najrovnejší terén.

stanování

Ale dajme si pozor, aby nešlo o cestičku kadiaľ prechádzajú autá či cyklisti či dokonca divá zver. To miestečko by bolo ideálne niekde blízko rieky a to najmä počas horúcich dní. Počas vyšších teplôt je poloha pri vode nutnosťou, inak sa stanovačka zmení na Saharu a utrpenie. Skvelým miestom je aj plocha, ktorá je okrem iného obklopená vysokými stromami, ktoré vytvárajú chládok, ale to neplatí v prípade, kedy prichádza búrka. Vtedy sa každopádne musíme vysokým stromom vyhnúť, aby na nás nespadla väčšia haluz.