Kľučky na dvere, ktoré dokonale doplnia interiér vašej domácnosti

Zariaďujete si vašu domácnosť? Interiérové dvere ste si už vybrali, avšak lámete si hlavu nad tým, aké kľučky si vybrať? Aj taký drobný detail, za aký mnoho ľudí kľučky na dvere považuje, dokáže zmeniť celkový vzhľad vašej domácnosti. Na trhu dnes zoženieme viacero druhov kľučiek, vyrábajú sa z rôznych materiálov, v rôznych tvaroch a výrobcov je dnes skutočne mnoho. Vybrať si teda tie najlepšie je často krát zložité. Nič však nie je nemožné a aj vy si dokážete vybrať kvalitné a pekné kľučky na dvere, ktoré vám skutočne vydržia.

klika na dveřích

Ako si vybrať kľučky tak, aby ladili so zvyškom vašej domácnosti?

Dvere boli, sú a aj naďalej budú neodlučiteľná dvojica s kľučkami. Kľučky sa vyhotovujú v rôznych dizajnoch. Medzi dva najzákladnejšie typy kovaní patria rozetové alebo štítkové. Rozetové kovanie je charakteristické dvoma štítkami – na vrchnom sa nachádza samotná kľučka, pod ňou je umiestnený otvor na kľúč , WC poistku alebo zámkovú cylindrickú vložku (takzvanú FAB).

Patrí medzi najmodernejšie typy kľučiek. Medzi základné rozdelenie kľučiek patria kľučky na okrúhlej, úzkej, oválnej alebo hranatej rozete. V prípade štítkového kovania kľučka a otvor na kľúč tvoria celok. V priestoroch, akými sú napríklad toaleta či kúpeľňa, od ktorých sa očakáva, že sa v nich človek bude zamykať, sa používajú najčastejšie štítkové kovania. Nie je to však pravidlom – na vaše dvere si vyberte také kľučky na dvere, ktoré budú nielen moderné a pekné, ale hlavne praktické a v neposlednom rade kvalitné.

Platí však jedno pravidlo – ak máte kvalitné interiérové dvere, zaobstarajte si aj kvalitné kľučky na dvere. Ak máte jednoduché dvere, nebojte sa experimentovať a vyskúšajte si zvoliť dizajnovo zaujímavejšie kľučky. Ak máte zložitejšie dvere, vyberte si, naopak, jednoduchšie kľučky. Kombinácia masívnych dverí a kľučiek môže často krát pôsobiť chaoticky.

klika

Chcete aj vy pre vaše dvere to najlepšie a dopriať im skutočne kvalitné kľučky na dvere?

Pri výbere kľučiek sa riaďte primárne podľa kvality výrobkov od daného výrobcu. Práve ich kvalita je najdôležitejším parametrom, na základe ktorého by ste sa mali rozhodovať ak chcete, aby vám kľučky ako nové vydržali čo najdlhšie. Navštívte stránku www.metalia.sk, kde nájdete nielen kvalitné kľučky, ale aj tie v najmodernejších vyhotoveniach a v peknom dizajne.