Úsporné a praktické paletové regály


Logistické centrá a sklady sa rozmáhajú vo veľkom. V súčasnosti už takmer každá spoločnosť, ktorá sa zaoberá výrobou, distribúciou a prepravou tovaru ku konečnému zákazníkovi disponuje vlastnými skladovými priestormi. Skladové priestory však musia byť vybavené kvalitnými skladovými pomôckami. Paletové regály predstavujú to, čo nechýba takmer v žiadnom sklade. So slovným spojením paletový regál sa spájajú asociácie, ako napríklad hospodárnosť, ekonomickosť, bezpečnosť, jednoduchosť, optimálna využiteľnosť skladového priestoru a estetickosť.

plastové regály

Systém paletových regálov a ich konštrukcia

Paletový regál predstavuje základnú bunku každého skladu, bez ktorého by nebola zabezpečená jeho maximálna využiteľnosť. Paletové regály sú väčšinou zhotovené z kovu, s ktorým manipulácia je skutočne jednoduchá. Medzi základné prednosti paletových regálov patrí ich konštrukcia. Sú vyrobené z materiálov, ktoré sú predurčené na to, aby udržali hmotnosť často krát až v tisícoch kilogramov. Sú tiež zhotovené tak, aby bolo https://www.youtube.com/watch%3Fv%3D9Guw4hLt4Kc umožnené ich prestavovanie podľa aktuálnych skladových potrieb. Ich rozmiestnenie v sklade často krát závisí od toho, akým širokým vysokozdvižným vozíkom je sklad vybavený. Dôležité však je, aby bola zabezpečená bezpečnosť v sklade, ktorá ovplyvňuje nielen tovar naskladnený, ale najmä zamestnancov. Sú teda nastavené určité štandardy, ktoré musia byť z hľadiska rozmiestnenia paletových regálov dodržané.

Čo všetko je k maximálnemu využitiu paletových regálov potrebné?

Základným prostriedkom, ktorý je potrebný k používaniu paletových regálov je paleta. Konštrukcia paletových regálov je navrhnutá tak, aby bolo možné používať nielen klasické euro palety (120x80x14,4 cm), ale aj rôzne štandardizované palety, ktoré sú zhotovené v rozličných veľkostiach. Nosnosť jednej euro palety je približne 1500 kilogramov. Nezáleží teda na tom, aký typ paliet si pre správne používanie paletových regálov zvolíte, ich maximálne využitie bude skutočne zabezpečené. Vysokozdvižný vozík by mal byť ovládaný vyškolenou osobou, ktorá je schopná s ním manipulovať a nikoho neohroziť.

regál

Ako sa odporúča pri výbere kvalitných paletových regálov postupovať?

Paletový regál už nie je také problematické zohnať. Dôležité však je, aby bol paletový regál skutočne kvalitný. Na jeho kvalitu má priamy vplyv nielen to, z akého materiálu je vyrobený, ale najmä od toho, kto je jeho výrobcom. Na kvalitu paletového regálu má vplyv aj to, ako bol v sklade zmontovaný. Ak aj vy hľadáte kvalitného výrobcu paletových regálov, ktorý vám nielen zodpovie na vaše otázky, ale rovnako vám ochotne pomôže s jeho montážou, navštívte stránku www.bito.com. Na tejto internetovej stránke nájdete nielen návrhy rozličných skladových riešení, ale aj kontakty na tých, ktorí vám ochotne pomôžu.