Vyberte si tie správne hokejové korčule

Milujete hokej a korčuľovanie? Potom určite dobre viete, že najdôležitejšou súčasťou hokejovej výstroje sú hokejové korčule. Nie je vôbec jednoduché vybrať si tie správne, pretože na trhu môžete nájsť korčule od výmyslu sveta. Pred samotnou kúpou je potrebné zvážiť niekoľko faktorov, ktoré vám pri výbere pomôžu. Navštívte najprv kamennú predajňu a nechajte si poradiť od odborníkov. Pri výbere sa neunáhlite. Pamätajte, že vo vašich hokejových korčuliach odohráte množstvo zápasov, preto sa v nich musíte cítiť pohodlne. Poďme sa ale pozrieť na to, čo všetko musia tie správne korčule na hokej spĺňať.
 
brule

Z čoho sa skladajú hokejové korčule?

Každá hokejová korčuľa sa skladá zo štyroch základných častí. Je to topánka, jazyk, podrážka a nože. Všetky časti musia byť kvalitne spracované. Najmä topánka a podrážka ovplyvňujú stabilitu na ľade. Podrážka by mala byť vyrobená z kvalitného materiálu, pretože počas celej hry musí efektívne odvádzať vlhkosť. Nože treba pravidelne brúsiť, aby sa hokejistovi korčuľovalo ľahšie a vznikala tak menšia trecia sila. Medzi podrážkou a nožom sa nachádza takzvaný holder, ktorého hlavnou úlohou je spojiť podrážku s nožom tak, aby bola korčuľa stabilná. Po každom zápase je nutné hokejové korčule poriadne vysušiť a naimpregnovať. Pri takejto starostlivosti vám vaše korčule môžu poslúžiť mnoho rokov.
 

Na čo upriamiť pozornosť pri výbere hokejových korčúľ?

Podobne ako aj pri iných častiach hokejovej výstroje, hokejové korčule si vyberajte podľa úrovne hokeja, ktorý hráte. Ak ste začiatočník, nepotrebujete profesionálne korčule, a naopak, ak ste profesionál, korčule pre začiatočníkov vám pravdepodobne nebudú stačiť. Na trhu sú dostupné rôzne značky hokejových korčúľ v rôznych cenách. Spravidla platí, že čím drahšie sú korčule, tým sú aj kvalitnejšie spracované. Ak ste si už vybrali kategóriu, čiže hokejové korčule pre začiatočníkov, poloprofesionálov alebo profesionálov, je načase zamyslieť sa nad veľkosťou. Neplatí, že korčule by mali byť v rovnakej veľkosti ako vaše topánky. Každé korčule sadnú inak, a preto je potrebné vyskúšať si ich. Nemali by vás tlačiť a mali by byť dostatočne široké, aby ste v nich nemali stlačené chodidlá. Ak si nie ste istý, že vám korčule dokonalo sedia, nekupujte ich a radšej sa porozhliadnite po iných.

lední hokej
 
Chcete si vybrať korčule na hokej, no neviete si poradiť? To nevadí, my vám s radosťou poradíme. Navštívte našu stránku www.hokejovekorcule.sk a vstúpte s nami do sveta hokeja!